Te koop
Je bent hier: Oldtimers te koop > Oldtimer auto's > 1957 Chevrolet Corvette

1957 Chevrolet Corvette

€ 70.000
Delen

Advertentie

Referentie
TKV-383853
Publicatie
21-03-2025
Categorie

Kenmerken

Merk
Model
Bouwjaar
1957
Versnellingen
manueel
Vraagprijs
€ 70.000

Beschrijving

De Chevrolet Corvette C1 is een iconisch model en het begin van een lange reeks Amerikaanse sportwagens. De auto werd geproduceerd tussen 1953 en 1962 en belichaamt de Amerikaanse droom en Chevrolet's ambitie om te concurreren met Europese coupés. Hoewel de eerste modellen waren uitgerust met een bescheiden zescilinder-in-lijnmotor, was het de introductie van de V8 in 1955 die de Corvette tot een echte prestatie-auto maakte.
 Toen de Corvette in 1953 werd geïntroduceerd, was het ontwerp revolutionair voor een Amerikaanse auto: een carrosserie van glasvezel, een laag, gestroomlijnd silhouet en een sportief interieur geïnspireerd op de racewereld. Ondanks de aantrekkelijke esthetiek kon het eerste model niet overtuigen, omdat de prestaties onvoldoende waren. De 3,9 liter zescilindermotor, bijgenaamd "Blue Flame", levert slechts 150 pk, waardoor de auto minder aantrekkelijk is ten opzichte van de Europese concurrentie.
 Omdat Chevrolet de behoefte aan een krachtigere motor onderkende, introduceerde het in 1955 een 4,3-liter V8 met een vermogen van 195 pk, gekoppeld aan een handgeschakelde drieversnellingsbak. Deze verandering transformeert de Corvette in een echte sportwagen, met aanzienlijk betere prestaties en meer rijplezier.
 In de daaropvolgende jaren werd het model voortdurend verder ontwikkeld, met de toevoeging van brandstofinjectie in 1957, waardoor de Corvette een vermogen van 283 pk kon bereiken en een vermogen-gewichtsverhouding had die vergelijkbaar was met die van de beste sportwagens van die tijd. Ook het ontwerp werd verfijnder, met de introductie van dubbele koplampen vanaf 1958 en steeds agressievere lijnen.
 De Corvette C1 legde daarmee de basis voor de Corvette-mythe en vestigde de positie van Chevrolet als belangrijke speler op de sportwagenmarkt. In 1962 werd de C1 vervangen door de modernere en efficiëntere Corvette C2, maar de erfenis van deze auto leeft voort. Tegenwoordig is de C1 V8 een gewilde auto voor verzamelaars, een symbool van een tijdperk waarin Amerika droomde van snelheid en vrijheid.
 Dit model is uitgerust met een handgeschakelde 3-versnellingsbak en een hardtop. Het is in zeer goede staat. Franse registratie.

 Meer info: https://www.route59.be/all/chevrolet-corvette-c1-v8/

Advertentie

Referentie
TKV-383853
Publicatie
21-03-2025
Categorie

Kenmerken

Merk
Model
Bouwjaar
1957
Versnellingen
manueel
Vraagprijs
€ 70.000

Verkoper

Naam
Route59 SRL
Adres

Zoning de Thuin-Lobbes
6530 Thuin
België

route plannen
Telefoon
+32475708091
E-mail
terug naar overzicht andere Chevrolet oldtimers
Waardetaxaties.nl - uw expert in taxeren van oldtimers
Auctim online auctions
Oldtimerfarm - verkoop in opdracht van oldtimers - Aalter
Freighthammer - importeren en exporteren van oldtimers
Oldtimer verzekeringen VLC & Partners
Legendary Classics - verkoop van oldtimers
Klassiek Aktief - service, reparatie en verkoop
Catawiki online oldtimer veiling
Klassiek & Techniek - Het leukste klassieker-magazine
DeLeon - Classis Investment Cars
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Autominiaturen Schuiten
Wens jij ook publiciteit via Oldtimerweb? Neem dan vrijblijvend contact op voor meer info.
Catawiki online oldtimer veiling
Klassiek & Techniek - Het leukste klassieker-magazine
DeLeon - Classis Investment Cars
Marlog Car Handling - verschepen en importeren van oldtimers
Autominiaturen Schuiten